Úvodní stránka

 

Vítáme Vás na stránkách časopisu Koroze a ochrana materiálu.

Recenzovaného českého odborného časopisu, který je zaměřen na obor korozního inženýrství a povrchových úprav. Časopis je k dispozici zdarma, můžete stahovat články dle libosti. Od roku 2012 začal časopis vycházet pod vydavatelstvím Versita, které se ovšem hned následujícího roku stalo součástí velkého vydavatelství De Gruyter. Společensko-informativní část se oddělila do samostatného časopisu Bulletin AKI.
Časopis Koroze a ochrana materiálu je od čísla 3/2014 indexován v databázi SCOPUS. Vaše příspěvky tak budou mít opět hodnotu v rámci systému hodnocení RIV.

ISSN 0452-599X (papírová verze; ukončena v roce 2009)
ISSN 1804-1213 (on-line verze; vychází od roku 2010)

ISSN 1805-4102 (Bulletin AKI; vychází od roku 2012)

Licence Creative Commons

Uvedená práce (dílo) do roku 2011 podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko


Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) od roku 2012 podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko


Členové AKI mají po přihlášení přístup do sborníků z konferencí AKI a Eurocorru. V případě PDF sborníků byly zaznamenány potíže u zásuvných modulů pro PDF soubory u Firefoxu a Google Chrome.
Byly zjištěny vady v grafice Bulletinu AKI v Internet Exploreru verze 7. V případě potíží si upgradujte svůj Explorer na novější verzi. Upgrady jsou pro legální Windows zdarma. V ostatních prohlížečích (Firefox, Opera a Google Chrome) je grafika v pořádku.


AKTUALITYPOZOR!!! Pokud chcete, aby byl váš článek v databázi RIV uznán jako Jsc (indexovaný ve SCOPUS) musíte zadat (např. v OBD) jeho jednoznačný identifikátor EID. Ten zjistíte při rozkliknutí vašeho článku v databázi SCOPUS. V URL adrese objevíte sekvenci znaků začínající „2-s2.0-“ a pak následujících 11 číslic, což dohromady tvoří právě EID kód.